Halloween - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu

Menu główne:

Informacje > Dla ucznia > Nauka i Zabawa

Jak co roku w ostatnim dniu szkoły, przed 31 października pani J.Ziarko- nauczycielka jęz.angielskiego zorganizowała w klasach czwartych lekcje kulturoznawcze "Halloween traditions". Wycinanie dyni, zabawa w mumię i wyciąganie jabłek z wody, jak również objadanie się słodyczami, to główne atrakcje zajęć. Uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się, że wydawałoby się proste czynności, jak np. wyciągnięcie jabłka unoszącego się na wodzie, to nie lada wyczyn. W tym dniu odbył się również konkurs na najstraszniejsze przebranie: zdjęcia wszystkich osób biorących w konkursie zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły, gdzie uczniowie mogli oddać swoje głosy na najstraszniejszy kostium. Osoba, która wygra otrzyma drobny upominek :)

Wszyscy bawili się wyśmienicie i tylko żal, że lekcja trwa tylko 45 minut...